KOSZMARNY WYNIK WISłY KRAKóW. TO BęDZIE JEDYNA SZANSA. ZNAMY DATę REWANżU

Wisła Kraków mimo kilku okazji i gry w przewadze doznała bolesnej porażki z Rapidem Wiedeń 1:2 w II rundzie el. Ligi Europy. 13-krotni mistrzowie Polski wciąż mają jednak szanse na awans do kolejnej rundy. Do tego będzie potrzebna wygrana w rewanżu. Wiemy już, kiedy i o której Wisła zagra w stolicy Austrii.

Wisła Kraków z przytupem wróciła po ponad 12 latach do europejskich pucharów, wygrywając w pierwszej rundzie el. Ligi Europy dwumecz z wicemistrzem Kosowa KF Llapi 4:1. W drugiej rundzie na Wisłę czekał już austriacki Rapid Wiedeń, który... znakomicie rozpoczął mecz w Krakowie.

Emocje w starciu Wisła Kraków — Rapid Wiedeń

Wisła przez pierwsze minuty czwartkowego starcia nie odstawała od rywala, który był typowany przed meczem na murowanego faworyta. Jednak w 37. minucie obrońcy Wisły nie upilnowali Isaka Janssona, który strzelił gola na 1:0.

Po tym, jak obrońca Rapidu Bendeguez Bolla został ukarany czerwoną kartką pod koniec pierwszej połowy, wydawało się, że Wisła odwróci losy meczu po przerwie. Sugerowały to też pierwsze minuty drugiej połowy, w których Łukasz Zwoliński trafił w słupek bramki Rapidu. Niespodziewanie jednak Austriacy w 53. minucie uderzyli po raz drugi.

Matthias Seidl otrzymał podanie przed polem karnym Wisły i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Antona Cziczkana. Białorusina nie uratowały oba słupki, w które... piłka uderzyła, zanim wpadła do jego bramki.

Ostatecznie jednak Biała Gwiazda zdobyła bramkę kontaktową w 79. minucie.

Angel Baena zagrał w pole karne do Marca Carbo, a ten uderzył na bramkę Rapidu. Piłka po drodze zmieniła jeszcze tor lotu po odbiciu od Maximiliana Hofmanna i ostatecznie... wpadła do bramki Niklasa Hedla!

Rewanż w Wiedniu już 1 sierpnia o 20.30. Wygrany dwumeczu zmierzy się w trzeciej rundzie z wygranym dwumeczu Ruzomberok — Trabzonspor.